-->

25 Ağustos 2013 Pazar

Sonra Luna girdi hayatımıza!!!

Hercule hayatımıza katıldıktan sonra hem cicim aylarında olmanın hemde mini bir çekirdek aile olmanın keyfini sürüyorduk.  Hercule'nin ihtiyaçları bizim için önemli hale gelmeye başlamıştı. 2 yaşına yaklaşmış ve sürekli karşı cinse ilgi duyuyordu. Daha doğrusu cinsini bulamadığı için evdeki oyuncak ayı ile oldukça fazla ilgileniyordu. Eh tabi bende anayım hani oğlumun bir dediğini iki etmeyelim diye dişi bir chihuahua aramaya başladık. Fakat şöyle en güzelinden, en cazibelisinden, cilvelisinden bir chihuahua bulmak ne mümkün ki dişi bulmak imkansızdı. Artık ümidimizi kestiğimiz sırada sahiplendirme ilanı ile acaba ikinci bir yavrumuz olsa mı diye düşünmeye başlamıştık. Hem o kadar ufaklar ki bir tanesine bakan ikisincisine de bakar dedik ve Luna çıktı karşımıza.


24 Eylül tarihinden itibaren de bizimle birlikte yaşamaya başladı. 16 Temmuz 2011 doğumlu,  iki aylık miniminnacık bir bebekti. ilk karşılaşma anından itibaren Hercule ile süper bir ikili olacakları belliydi. Aynı ırktan olmalarına rağmen karakterleri oldukça farklıydı. Luna tam bir yaramaz kız çocuğu gibi oyuncu, yerinde duramayan, havlamaya meğilli, kendini zorla sevdiren  bir yavru iken Hercule tam aksine sakin, sevmemizi bekleyen, sesi dahi çıkmayan tam bir beyfendi,yetişkin gibiydi. Luna'nın yaramazlığını yavru olmasına bağlamıştık. 3 ay- 6 ay - 1 yaş derken Luna hiç değişmedi. Her ikisi de chihuahua olmasına rağmen  iki farklı karakterlerdi. Zaman ilerledikçe Hercule rütbe gereği daha üst olması gerekirken, Luna bir prenses edasıyla Hercule'ye üstünlük taslıyordu. Hercule iyice içine kapanık, çekingen bir köpek olmaya başladı. Luna Hercule'e hiç huzur vermez, Hercule'de Luna ile baş edemez. Halen de edemiyor :):) 


Luna'nın tüm zulmüne karşı birbirlerine o kadar bağlılar ki her akşam aynı yatakta beraber, dipdibe uyur, aynı kaptan su içerler. Biri uzaklarda olsun, en yakın arkadaşından ayrılmıs, mutsuz çocuk gibi olurlar. 


İyi ki bizimle iyi ki hayatımızdalar. Hiç yorum yok:

Yorum Gönder